![]() |
Masáž brucha môžeme zaradiť pod lymfodrenáž, zaslúži si však samostatnú pozornosť. Masáž brucha je veľmi zanedbávaná a máloktorý masér ju svojim zákazníkom vie ponúknuť a urobiť. Pri masáži brucha sa využívajú techniky lymfodrenáže v kombinácii s ďalšími jemnými technikami. Prioritne sa jedná o uvoľnie lymfatických ciest v bruchu. Dochádza k uvoľneniu a zmierneniu opuchu brucha, lepšiemu fungovaniu vnútorných orgánov a celkovému zlepšeniu stavu organizmu. Dochádza k detoxikácii, pomáha napríklad aj pri zápche. Masáž brucha je vhodná pri rekonvalescencii dlhodobo ležiacich pacientov, ktorí sa po vyliečení vracajú do bežného života (onkologický pacienti, poúrazové stavy a pod). Atrofované svalstvo sa „zlepí“ s podkožím a pokožkou a lymfa nemôže dostatočne pretekať. Vznikajú z toho bolestivé stavy a práve masáž brucha výraznou mierou tieto stavy zmierňuje a odstraňuje. Ide však o dlhodobý proces. Odporúčaná dĺžka: Kedy nie je vhodná:
|
Masáž lávovými kameňmi
![]() |
Skvelá uvoľňujúca, zahrievajúca a relaxačná masáž proti stresu. Použité teplo zo zohriatych kameňov funguje ako urýchľovač uvoľnenia svalu. Teplo uvoľní sval, ktorý sa potom dá lepšie rozmasírovať. Výhoda: nezanecháva fľaky, ako napríklad bankovanie. Prikladanie zohriatych kameňov tiež podporuje tok lymfatického moku (lymfy). Odporúčaná dĺžka: Kedy nie je vhodná:
|
Bankovanie
![]() |
Starodávna technika, ktorá zahŕňa prikladanie sklenených baniek so zohriatym vzduchom na stuhnuté svaly. Tým sa svalstvo rýchlejšie uvoľní a zregeneruje. Pri pravidelnejšom používaní môže táto technika riešiť rôzne zdravotné problémy. Najlepšie funguje v spojitosti so základnou masážou, ktorá ukáže, kde je problém a kam treba banky priložiť Upozornenie: Pri použití tejto techniky môžu na tele ostať modriny, ktoré síce po niekoľkých dňoch zmiznú, ale aj tak je vhodné zvážiť termín bankovania (vyhnúť sa termínom spoločenských akcií atď.). Vhodnou alternatívou je masáž lávovými kameňmi.
Kedy nie je vhodná:
|
Lymfodrenáž
![]() |
Vhodná masáž na celkové odvodnenie organizmu. Pomáha lymfatickému systému vytlačiť lymfu (napríklad z končatín) smerom k obličkám. Rieši opuchy všeobecne (nohy, ruky, brucho). Často však prinesie aj celkovú úľavu a nárast energie. Môže zmenšiť obvod problémových partií až o centimetre. Pri pravidelnej masáži taktiež pomáha riešiť rôzne zdravotné problémy a bolesti. Obnovuje správne a plynulé fungovanie vnútorných orgánov. Na želanie klienta je možné urobiť aj lymfodrenážnu masáž tváre, ktorá je relaxačná, no zároveň vďaka nej zmiznú aj vačky pod očami.
Kedy nie je vhodná:
|
Medová masáž
![]() |
Medová masáž je výborná detoxikačná procedúra. Na chrbát sa nanesie zohriaty med, ktorým sa masíruje za použitia jemnej techniky rúk. Vzájomným pôsobením medu, pokožky a masérskej techniky vzniká podtlak, ktorý pomáha uvoľňovať toxíny. Masáž je veľmi príjemná, na problematických miestach však môže byť bolestivá. Po masáži sa budete cítiť sviežo a uvoľnene, účinne sa zbavíte stresu. Med zároveň pokožku hydratuje a zjemňuje. Keďže sa jedná o detoxikačnú masáž, je po masáži potrebné zvýšiť príjem tekutín, aby sa toxické látky mohli z tela vyplaviť.
Kedy nie je vhodná:
|
Športová masáž
![]() |
Odporúča sa na zahriatie svalov pred športovým výkonom. Zohriaty sval je lepšie pripravený a podá lepší výkon. V praxi sa vykonáva prevažne ako čiastková masáž zameraná na najviac namáhané skupiny svalov (nohy, paže a pod.). Športová masáž slúži zároveň aj ako prevencia pred poškodením svalov a zranením. Pomáha pri zbavení sa stresu pred športovým výkonom, navodí pocit pohody a zvýši sústredenie sa na samotný výkon. Pravidelná príprava svalov je pre športovca veľmi dôležitá. Iba kvalitný a zdravý sval môže podať kvalitný výkon.
Odporúčaná dĺžka: Kedy nie je vhodná:
|
Relaxačná masáž
![]() |
Stály stres, nespavosť, nedostatok energie a vitality, to sú neduhy súčasného života. Relaxačná masáž Vám pomôže uvoľniť sa, zabudnúť na problémy, dodá silu odolávať stresu a zabezpečí vynikajúcu náladu. Pocítite po nej vyrovnanosť, ľahkosť a prílev energie. Objednajte sa na túto masáž: |
Reflexná masáž chodidiel
![]() |
Reflexná masáž chodidiel je stláčanie reflexných bodov na chodidlách, ktoré ovplyvňujú fungovanie vnútorných orgánov. Je možné na základe reakcií pri stláčaní týchto bodov zistiť, ktoré orgány sú oslabené, čo je nápomocné pri diagnostikovaní zdravotných problémov. Pôsobením na reflexné zóny môže masér okamžite odstrániť alebo aspoň utlmiť bolesti (bolestivá menštruácia, bolesti obličiek a močového ústrojenstva, žalúdočné a tráviace problémy, problémy s vyprázdňovaním a pod.), a zlepšiť dlhotrvajúce zdravotné problémy. Reflexná masáž chodidiel zároveň napomáha pocitu „ľahkých nôh“.
Odporúčaná dĺžka: Kedy nie je vhodná: |
Regeneračná masáž
![]() |
Je to uvoľňujúca klasická masáž, ktorá je určená predovšetkým na oddychovú regeneráciu, zároveň však zbavuje aj chronických bolestí. Je vhodná na uvoľnenie stuhnutého svalstva celého tela alebo jeho častí (chrbát, nohy a pod.), skvelo funguje proti stresu ale aj na regeneráciu po športových výkonoch. Hĺbku, intenzitu a tlak masáže si určuje sám klient, pri zdravotných problémoch je spravidla nutné masáž opakovať, aby sa dosiahlo zlepšenie stavu (napríklad pri migréne, ak je spôsobená problémom v svalstve – stres, sedavé zamestnanie, klimatizácia). Pri masáži sa využívajú rôzne emulzie, med či éterické oleje na zvýšenie účinku masáže (podľa želania klienta).
Kedy nie je vhodná:
|